Bohemia Saxophone Quartet

Kateřina Pavlíková 

Kateřina Pavlíková

Patří k výrazným osobnostem české saxofonové scény. Její hudební aktivity představují široký záběr, v jehož středu stojí hra na barytonový saxofon jako koncertní nástroj. Od roku 1999 je stálou členkou Bohemia Saxophone Quartet.

Kateřina Pavlíková spolupracuje s předními českými symfonickými a komorními tělesy. Jako sólistka vystoupila se Symfonickým dechovým orchestrem Hudby Hradní stráže a Policie České republiky, Pražskou komorní filharmonií, Filharmonií Brno, Filharmonií Hradec Králové, Jihočeskou filharmonií, Moravskou filharmonií Olomouc, Komorní filharmonií Pardubice, Filharmonií Bohuslava Martinů, Komorním orchestrem Berg, Lvovskou komorní filharmonií ad.

Její hráčské kvality jsou pro posluchače zaznamenány na CD Bohemia Saxophone Quartet Emotions (2019), History of Jazz (2009) a Saxcriptions (2005) – zde se představuje také jako aranžérka skladeb, dále na CD Homage to Jaroslav Ježek Rudolfinum Jazz Orchestra (2006), Jazz na Hradě Štěpán Markovič Saxtetu (2006), Just Floating Lightly Petr Kořínek Jazz Orchestra (2004) a mnoha nahrávkách pořízených pro Český rozhlas.

Mezi významnou část jejích hudebních aktivit patří i interpretace soudobé hudby. Ze spolupráce s českými i zahraničními skladateli vzniklo několik nových skladeb pro barytonový saxofon věnovaných Kateřině Pavlíkové. Jako milovnice techniky zařadila do svého repertoáru i skladby pro saxofon a digitální média. K dalšímu obohacení saxofonové literatury přispěla mnoha svými transkripcemi slavných klasických i moderních skladeb pro nejrůznější saxofonová obsazení.

Vedle koncertní činnosti se Kateřina Pavlíková věnuje intenzivně také pedagogické činnosti. Hru na saxofon vyučuje na Konzervatoři v Českých Budějovicích a na Základní umělecké škole ve Volarech. Její studenti a žáci jsou laureáti mnoha národních i mezinárodních soutěží v sólové a komorní hře. S těmi nejlepšími vytvořila soubor SaxWork, který pravidelně vystupuje na domácích i zahraničních pódiích. Kateřina Pavlíková se věnuje také lektorské činnosti. S úspěchem provádí semináře a masterclassy v Čechách i v zahraničí (Bratislava 2020, Kranjska Gora 2019, Bled 2019, Paříž 2010, Oslo 2009, Lvov 2005, Madona 2004).

   Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková Kateřina Pavlíková